Zadzwoń do nas!   +48 667 666 272
  1. Czyściwa
  2. Ozonowanie
  3. Folie
  4. Autoszyby
  5. O Firmie
Ozon

Ozon to jedna z odmian alotropowego tlenu. Posiada silne właściwości aseptyczne i toksyczne. Jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych i bakteriobójczych. Występuje naturalnie w środowisku, jako skutek uderzenia błyskawicy. Może byc również produkowany przez generatory ozonu.

Ozon wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi typu pleśń, grzyby, wirusy, bakterie, alergeny i całkowicie je niszczy. Ozon rozkładając się uwalnia cząsteczkę tlenu, która neutralizuje związki chemiczne w wyniku łączenia się z nimi. Reakcja ta nazywa się ozonowaniem, w wyniku którego powietrze staje się czyste, świeże, wolne od wirusów, bakterii i innych szkodliwych dla zdrowia związków. Ozonowanie jest metodą bezpieczną, a jej główną zaletą jest fizyczne usuwanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie np. różnymi zapachami.


Ozonowanie Klimatyzacji Samochodowej i Wnętrza

Spędzając coraz więcej czasu w naszych pojazdach powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na nasze dobre samopoczucie.
Wydobywający się z klimatyzacji samochodowej niemiły zapach może świadczyć o tym, że w kanałach wentylacyjnych rozwinęły się bakterie i grzyby. Mogą one powodować podrażnienie oczu, nosa i gardła. Należy się zastanowić nad potrzebą dezynfekcji układów wentylacyjnych i wnętrza samochodu. Efektywną metodą dezynfekcji jest ozonowanie przy pomocy generatora ozonu. Dezynfekujemy również metodą ozonowania przestrzenie bagażowe busów np. przewożących produkty żywnościowe (warzywa, mięsa).

Ozonowanie skutecznie usuwa:
Odśwież swoje auto na wiosnę! Cena już od 40 zł.
Ozonowanie przestrzeni bagażowych - wycena indywidualna.
Proces ozonowania przeprowadzany jest w czasie jednej godziny.


Ozonowanie Pomieszczeń

Ozon stosowany w domach ma wiele zalet. Usuwa zapachy (dym papierosowy, spaleniznę, zapachy zwierzęce, grzybów i pleśni).

Ozonowanie uwalnia domowe środowisko od bakterii, wirusów i alergenów. Gaz pozwala oczyścić powierzchnie ścian, sufitów oraz podłóg z drobnoustrojów, neutralizuje szkodliwe dla zdrowia właściwości pyłków. Wystarczy niewielka ilość ozonu, aby pomieszczenie zostało pozbawione roztoczy, które często występują w dywanach, tapicerkach, wykładzinach. Ozon na stałe likwiduje zapach stęchlizny, potu, moczu oraz odstrasza, a w większych stężeniach gazu zabija owady i gryzonie.

Ceny ozonowania już od 10 zł/m2. Zlecenia powyżej 20 m2 od 8 zł/m2.
Wysokość pomieszczeń standardowa - 2,5 m. Inne wysokości wyceniane indywidualnie.